Informace o nás

KRMNÉ SMĚSI PRO HOSPODÁŘSKÁ ZVÍŘATA
Nabízíme kompletní krmné směsi, obiloviny a šroty určené pro slepice, kuřice, brojlery, kachny, králíky a další hospodářská zvířata. V nabídce najdete i směsi pro morčata, bažanty a spárkatou zvěř. Sortiment budeme dále rozšiřovat dle požadavků zákazníků.
DROGERIE, ZUBNÍ KARTÁČKY PURODENT A KARTÁČNICKÉ ZBOŽÍ:
Naší hlavní činností je import drogistického a kartáčnického zboží, především z Německa, Španělska a Polska.

Máme výhradní zastoupení pro ČR těchto firem:
Bürstenmann, Německo –zubní kartáčky Purodent a kartáčnické zboží
Gold Drop, Polsko – cenově zajímavé a přitom velmi kvalitní čistící a úklidové prostředky

Dovážíme výrobky firem:
Progres Cosmetics, Polsko – odlakovače, balsámy na rty, krémy na ruce
Oro, Španělsko - přípravky na hubení hmyzu, čistící a úklidové prostředky
Romar, Španělsko - péče o tělo (laky, tužidla, šampony, gely apod.), čistící a úklidové prostředky
Mopatex, Španělsko - mopy, vědra, úklidové soupravy

Provozujeme konsignační sklady firem:
Kartáčovny Červená Voda - kartáčnické zboží a úklidové pomůcky
Tomko - plechové lopatky

Dále prodáváme:
toaletní papír a papírové ručníky
hadry a prachovky
kartáčky na ruce
hřebeny

přípravky na osvěžení toalet
sodu na praní a namáčení
přírodní masti

CUKROVINKY:
Od začátku našeho působení na českém trhu jsme dováželi cukrovinky výhradně z Polské republiky, počátkem roku 2006 jsme začali dodávat výrobky i pod vlastní značkou "Exclusive Bakery Products". Od roku 2010 dovážíme také bulharské cukrovinky firem Prestige, Sweet Plus a Pobeda.

Naše společnost se neustále rozrůstá, v současné době zásobujeme firmy a distributory po celé České republice.

Historie naší firmy

Rodinná firma Bendi s.r.o. působí na českém trhu od roku 2005. Je nástupcem firmy Benedikt (zal. 1992), jejíž náplň obchodní činnosti postupně převzala.

    Firmu BENEDIKT založil 9.3.1992 Ing. František Benedikt. Zpočátku sídlila v Praze - Radlicích v malém skládku o velikosti 80 m2. Věnovala se hlavně dovozu a distribuci zubních kartáčků Purodent a kartáčnického zboží německé firmy Bürstenmann. S postupem času, jak se firma rozšiřovala a zvětšovala svůj obrat, se k firmě přidala manželka a při studiu začala vypomáhat i dcera. V roce 1994 firma získala na prodej zubních kartáčků Purodent výhradní zastoupení pro ČR a přestěhovala se do větších prostor (cca 300 m2) do skladového areálu na Prahu 5 – Zličín. O rok později se k firmě dcera přidala na plný pracovní úvazek a vzniklo sdružení tří fyzických osob. Během následujících let se firma dále rozvíjela, především co se týče sortimentu a obratu. Svým zbožím postupně začala zásobovat celou republiku, nabrala zaměstnance, došlo k rozšíření vozového parku a zapojení výpočetní techniky. V roce 1999 přistoupil poslední člen rodiny – syn a došlo k dalšímu stěhování, i když jen v rámci areálu. Samostatná hala o velikosti 462 m2 s možností příjezdu pro kamiony a velká dodávková auta zajišťovala potřebné zázemí s prostornou kanceláří a vzorkovnou.

    Zároveň, dle požadavků zákazníků, jsme zboží firmy Bürstenmann doplňovali dalšími, především českými výrobky. Postupně s rozvojem obchodních řetězců ztrácela část českého zboží konkurenceschopnost a my jsme toto zboží začali nahrazovat kvalitním a finančně zajímavým zbožím z dovozu.

    Koncem roku 2004 měla rodinná firma BENEDIKT sdružení, kromě 4 členů rodiny, dalších 7 zaměstnanců (účetní, fakturantka, 2 skladníci, 2 řidiči, 1 obchodní zástupce). Dále pro nás pracovali 3 externí spolupracovníci jako obchodní zástupci.

    V polovině roku 2009 došlo k dalšímu stěhování, hlavním důvodem byla potřeba většího skladovacího prostoru. Novým "domovem" se stala obec Zákolany (okr. Kladno), kde byla ve velkém skladovém areálu k dispozici prostorná třípatrová hala o ploše přes 1000 m2. 

V listopadu 2012 došlo v areálu k rozsáhlému požáru, který bohužel postihl i naši firmu. Skladové prostory včetně kanceláří byly zcela zničeny a nezbylo nic jiného, než opět hledat nový sklad. Vhodný objekt jsme objevili poblíž Kladna, v obci Libušín - Důl Max.

Definitivně poslední stěhování proběhlo v polovině roku 2014, kdy se nám podařilo zakoupit a zrekonstruovat starší zemědělský objekt v Kamenném Mostě, který se stal naším konečným "domovem". 

Naši zákazníci

Nabídka našeho zboží je určena pro zákazníky ze všech skupin, jak soukromé osoby a drobné maloodběratele, tak i maloobchodní prodejny, velkoobchody, podniky, instituce, úklidové firmy a další. Obchodníkům poskytujeme zajímavé slevy, příp. domlouváme individuální podmínky. Naší prioritou je osobní kontakt, zprostředkovaný obchodními zástupci. Proberou s vámi celý náš sortiment a pokusí se vyhovět všem vašim požadavkům. Objednané zboží rozvážíme vlastními auty, v případě menších objednávek využíváme služeb České pošty nebo PPL.